Ankara Skolyoz Tedavisi

 

Ankara’da bulunan skolyoterapi tedavi merkezimiz alanında gelişmiş bir merkez olarak hizmet vermektedir. Bu anlamda Ankara’da skolyoz tedavisi için uzman desteği ile sizlere yardımcı olmaktayız. Tedavi için kullanılan yöntemlerimiz skolyoz hastaları için kabul görmüş etkisi kanıtlanmış yöntemleri içermektedir. Bu anlamda skolyoz hastalığının tedavisi için deneyimli ve eğitimli personellerimiz sizlerin yanında yer almaktadır.

 

 

Ankara Skolyoz Tedavisi?

 

Skolyoterapi Ankara merkezli bir dizi tedavi ve terapi merkezi olarak skolyoz hastalarına hizmet vermektedir. Skolyoz hastalığının erken döneminde ve ilerleyen döneminde cerrahi müdahale sonrası iyileşme sürecinde rol oynamaktadır. Merkezimizde bulunan uzman fizyoterapistler ile skolyoz tedavisi için gerekli tedavilerin yapılması sağlanmaktadır. Ankara skolyoz tedavi merkezinde skolyoz alanında uzmanlarımız hastaların ve ailelerin süreç hakkında bilgilendirilmesi ve izlenecek yollar konusunda eğitimlerini de yapmaktadır.

 

Skolyoz Uzmanları

 

Fizik tedavi ve rehabilitasyon ile önemli bir iyileşme yakalanan skolyoz hastalığında tedavinin skolyoz eğitimi almış uzmanlarca yapılması gerekmektedir. Normal fizik tedaviden farklı olarak hastaların her hareketi yapamayacağının bilinmesi ve bu hareketleri tek olarak yapmasının önüne geçilmelidir. Bu sebeple yapılacak olan terapi seansları ile hastaların tedavi ve iyileşme sürecinin olumlu seyretmesi için uzman yardımı gerekmektedir.

 

Skolyoz uzmanları bu alanda deneyimli ve eğitimli personeller oldukları için hastaların hangi hareketleri nasıl yapması gerektiğini günlük yaşamda dikkat etmesi gerekenleri belirlemekte ve ona göre çalışma programı yapmaktadır.

 

Skolyoz Egzersizle Düzelir mi?

 

Skolyoz için başlıca tedavi yöntemi uzman hekimlerce yapılacak tetkik ve kontroller sonucunda belirlenmektedir. Skolyoz tedavisinde her süreçte egzersizlerin büyük rolü olmaktadır. Egzersizler iyileşme süreci doğrudan etkilediği gibi aynı zamanda erken dönemde teşhis edilen skolyozun tedavisinde de katkı sağlamaktadır.

 

Yapılan araştırmalar erken dönem skolyoz hastalığının egzersizler ile büyük ölçüde geçtiğini göstermektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu yapılacak olan egzersizlerin skolyoz

uzmanları tarafından önerilen egzersizler olmasıdır.

 

Skolyoz Tedavisi Var mı?

 

Skolyoz tedavisi olan ve neredeyse tedavi ile tamamen iyileşme gösteren bir hastalıktır. Skolyozun başlıca tedavi yöntemi olarak cerrahi müdahale gösterilmektedir. Ancak skolyozun erken tespitinde ilerleme olmadığı süreçte spor ve fizik tedavi ile korse kullanımının iyileşmede katkılı olduğunu göstermektedir. Skolyoz tedavisinde etkili olan ise skolyozun neden oluştuğunun tespit edilmesidir. Doğuştan olmayan nedensiz ortaya çıkan skolyoz için daha çok fizik tedavi önerilmektedir.

 

Skolyoz Egzersizleri Nelerdir?

 

Skolyoz egzersiz ile önemli ölçüde iyileşme görülen bir kas ve eklem rahatsızlığıdır. Skolyoz uzmanlar egzersizlerde vücudu yormayacak, herhangi bir darbeye maruz kalmayacak ve ters asimetrik hareketlerin olmadığı sporları önermektedir. Ayrıca fizik tedavi merkezimizde skolyoz egzersizleri konusunda da çalışmalar yapılmaktadır.

 

Skolyoz Egzersizleri Nasıl Yapılır?

 

Skolyoz egzersizleri yapılırken mutlaka bir skolyoz uzmanından destek almak gerekmektedir. Yanlış bir hareket yapılması omuriliğe daha çok baskı yapacağı için iyileşme sürecini zora sokacaktır. Skolyoz eğitimi almış uzmanlar bu konuda hangi aktivitenin ya da egzersizin nasıl yapılması gerektiğini en iyi anlatan kişilerden oluşmaktadır. Skolyozun her aşamasında spor ve egzersizin büyük ölçüde katkısı bulunmaktadır.

 

Skolyoz Tedavisi Nedir?

 

Kamburluk ya da omurilikte meydana gelen eğilmelere skolyoz adı verilmektedir. Skolyoz ile hastaların bazı günlük aktiviteleri yapması zorluk kazanmaktadır. Skolyoz oluşumunda birçok neden olabilmektedir. Başlıca tedavi yöntemleri ile hastaların yaşamına olumsuz katkı sunan omurilik problemleri ile birlikte diğer iskelet yapısındaki problemlerin giderilmesi amaçlanmaktadır. Tedavi ile hastaların skolyozdan ötürü zorlandığı bedensel aktivitelerini rahat bir şekilde yapması sağlanmaktadır.

 

Skolyoz Nasıl Düzelir?

 

Skolyoz hastalığında tedavi ve düzelme süreci hastalığın aşamasına göre değişiklik göstermektedir. Skolyozun tedavisi ve düzelmesi için öncelikle uzman hekimlerce yapılan kontrol sonucunda hastalığın aşaması tespit edilmektedir. Bu aşamada tespit edilen eğriliğe göre de hastaların tedavi ve düzelme süreci belirlenmektedir. Skolyozun düzelme süreci uygulanan yöntem, hastanın yaşı ve eğriliğin derecesine göre değişiklik göstermektedir.

 

Skolyoz Düzelir mi?

 

Skolyoz hastalığı ile karşılaşanların ve ailelerinin en çok yönlendirdiği soruların başında Skolyoz düzelir mi sorusu gelmektedir. Skolyoz hastalığı tedavisi olan ve uygun yöntemler ile kolay bir şekilde düzelme görülen bir hastalıktır. Özellikle hastaların iyileşme sürecini olumlu geçirmesi için Uzmanlar tarafından belirlenen tedavi sürecine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Enter your keyword