Ankara Skolyoz Fizyoterapi Merkezi

Ankara Skolyoz Fizyoterapi?

 

Skolyoterapi olarak Ankara merkezli tedavi merkezimizde alanında uzman fizyoterapistler eşliğinde skolyoz hastalarına hizmet vermekteyiz. 20 derecenin altında olan skolyoz hastaları için özel fizik tedavi uygulamaları ve spor destekleri sunmaktayız. Merkezimizde yer alan tüm personel skolyoz eğitimi almış alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

 

Ankarada Skolyoz tedavi merkezi olarak sadece fizik tedavi hareketlerini belirleyip hastaları yalnız bırakmamaktayız. Fizik tedavinin başarılı olması için gereken tüm süreci hastalarımız ile birlikte aşmak için yardımcı olmaktayız. Skolyoz tedavisi için gereken tüm tedavi yöntemleri ve süreçleri tarafımızca takip edilerek sizlere uygulanmaktadır.

 

Skolyoz Fizik Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Skolyoz fizik tedavisi bu iş için özel olarak eğitim almış fizyoterapistler eşliğinde skolyoz hastalarına uygun ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Skolyoz fizik tedavisi için öncelikle hastanın yapılan tetkikler ile omurga eğriliğinin derecesinin öğrenilmesi gerekmektedir. Skolyoz hastalarında 20 derecenin altında eğriye sahip olanlar için fizik tedavi ve rehabilitasyon süreci başlatılmakta 20 ile 40 derece arasında olan hastalarda ise korse tedavisi başlatılmakta ve yanında fizik tedavi uygulamaları yapılmaktadır.

 

Fizik tedavi skolyoz için her daim var olan bir tedavi ve iyileştirme şeklidir. Öncelikle birincil tedavi yöntemi yerine alternatif bir tedavi ya da rahatlatma süreci olsa da cerrahi müdahale gereken hastalar için öncesinde ve cerrahi müdahale sonrasında da fizik tedavi gerekmektedir. Fizik tedavinin oldukça hassas bir şekilde skolyoz eğitimi almış kişilerce yapılması gerekmektedir.

Enter your keyword