SKOLYOLU BİREYLER İÇİN SKOLYOTERAPİ Skolyoterapi seansı planlanır veya skolyozlu bireye özel egzersiz programı oluşturulur. SKOLYOLU BİREYLER İÇİN SKOLYOTERAPİ Skolyoterapi seansı planlanır veya skolyozlu bireye özel egzersiz programı oluşturulur.
juvenil
adole
yetiskinlerde
kifoz
analiz

SKOLYOZLU BİREYLER İÇİN TEDAVİ

YAZI GELECEK

SKOLYOTERAPİ ailesi olarak amacımız skolyozdan etkilenen kişilere ve ailelerine her türlü desteği sağlayarak bu konuda ihtiyaç duydukları egzersiz programlarını hazırlamak ve uygulamaktır. Bu sayede yapmış olduğunuz 3 boyutlu skolyoz egzersizleriyle bilinçli şekilde egzersiz yapmış olacaksınız. 3 boyutlu skolyoz egzersizleri öncesinde Fizyoterapistlerimiz tarafından vücut analiziniz, kas-iskelet sisteminiz, eklemleriniz ayrıntılı bir şekilde değerlendirilir, 3 boyutlu skolyoz egzersizleriyle skolyozunuz cobb açısının artmasını önlemeyi veya cobb açısının azalmasını önlemeyi hedefliyoruz. fiziksel aktivitenizi sağlıklı sürdürebilmenize imkân sağlayarak her yaştan her skolyozlu bireye fiziksel aktivite, egzersiz imkânı ve sağlıklı yaşam sağlamaktadır.

SKOLYOZLU BİREYLER İÇİN TEDAVİ

Detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Skolyoz, en sık ergenlerde teşhis edilen omurganın yana doğru eğriliğidir. Serebral palsi ve kas distrofisi gibi rahatsızlıkları olan kişilerde skolyoz ortaya çıkabilirken, çoğu çocukluk skolyozunun nedeni bilinmemektedir.

Çoğu skolyoz vakasının cobb açısı düşüktür ancak çocuklar büyüdükçe bazı eğriliklerin açısı artabilir. Yapılan egzersizle ve erken tedavi ile skolyozun açısının artmasını engelleyici olabilir. Özellikle ileri seviye bir skolyozlu kişilerin göğüs içindeki boşluk miktarını azaltabilir ve akciğerlerin kapasitesinin düşmesine aynı zamanda fonksiyonunun tam çalışmasını zorlaştırabilir.

Cobb açısı düşük skolyozu olan çocuklar, eğriliğin açının artıp artmadığını görmek için genellikle röntgenle ile yakından izlenir. Bazı çocukların eğriliğin artmasını önlemek için bir korse takması gerekecektir. Yüksek cobb açılı eğrileri düzeltmek için ameliyat gerektirebilir.

SKOLYOTERAPİ ailesi olarak amacımız skolyozdan etkilenen kişilere ve ailelerine her türlü desteği sağlayarak bu konuda ihtiyaç duydukları egzersiz programlarını hazırlamak ve uygulamaktır. Bu sayede yapmış olduğunuz 3 boyutlu skolyoz egzersizleriyle bilinçli şekilde egzersiz yapmış olacaksınız. 3 boyutlu skolyoz egzersizleri öncesinde Fizyoterapistlerimiz tarafından vücut analiziniz, kas-iskelet sisteminiz, eklemleriniz ayrıntılı bir şekilde değerlendirilir, 3 boyutlu skolyoz egzersizleriyle skolyozunuz cobb açısının artmasını önlemeyi veya cobb açısının azalmasını önlemeyi hedefliyoruz.

SKOLYOTERAPİ ailesi olarak skolyoz farkındalığını artırmaya yönelik yaptığımız çalışmalarda bu konuyla ilgili uzmanlaşmış (SKOLYOTERAPİST) sağlık profesyonellerini yetiştiriyoruz. 3 boyutlu skolyoz egzersiz eğitimlerinde Fizyoterapistlerin tam donanımlı bilgi birikimine sahip olabilmeleri için her türlü teorik bilgiyi ve kolay ulaşabilecekleri uygulama alanlarını sunuyoruz. Böylece 3 boyutlu skolyoz egzersizleri alanında daha yetkin ve daha deneyimli skolyoterapistlerin sayısını artmış oluyoruz. Skolyozlu bireylerin 3 boyutlu skolyoz egzerlerine ulaşımını kolaylaştırarak güvenle ve keyifle sürdürebilecekleri bir tedavi süreci oluşturuyoruz.

Skolyoterapistlerimiz, skolyozlu bireylerle çalışırken kişilerin yakınlarına destek olabilmek, izolasyon duygularını, zayıf beden imajını, gereksiz acıyı, endişeyi, korkuyu ve bilgi eksikliğini azaltmaya yardımcı olmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Skolyoterapi olarak hedeflerimiz ülkemizde 3 boyutlu skolyoz egzersizleri konusunda daha donanımlı fizyoterapistler yetiştirirken 3 boyutlu skolyoz egzersizlerine ihtiyaç duyan bireyleri bu konuda bilinçlendirmek ve ülkemizdeki her skolyozlu bireyin bu methoda ulaşabilirliğini artırmaktır.

Sunduğumuz bu hizmetler yurtdışı kaynaklı olması sebebiyle ülkemizde eğitim ve tedavi maliyetleri hayli yüksek olmaktadır. Skolyoterapi olarak daha çok kişinin bu hizmetlerden yaralanabilmesi adına kendi eğitim ve tedavi yaklaşımlarımızı daha düşük maliyetlerde sunarken kalitemizden ödün vermiyoruz ve ülkemizde bu alanda yapılan eğitim içeriği bize ait olan ilk eğitim programı sunduğumuz için mutluluk duyuyoruz. Sizlerde bu eğitim programına katılarak bu yaklaşımın yaygınlaşmasına ve daha çok kişiye ulaşmamıza ortak olabilirsiniz.

Enter your keyword