Omurga sağlığınızı korumanın en iyi yolu 3 boyutlu egzersiz

Omurga sağlığınızı korumanın en iyi yolu 3 boyutlu egzersiz

Bir gün dışarı arkadaşlarınızla veya eş dostunuzla kafeye gittiğinizde çevrenizdeki insanları gözlemleyin ( zaten mesleki hastalık olarak postür analizi yapıyorsunuzdur.) Bahse girerim, on yaşından büyük insanların% 70-80’inin kötü bir postüre sahip olduklarını göreceksiniz. Özellikle telefon ve tablet kullanıcıları arasında çok karşılaştığımız başın konumun öne doğru gelmesidir. Şimdi, bu bu postür bozukluğu nispeten küçük bir şey gibi görünebilir.

Ama en önemli bileşen zamandır. Birkaç ay veya yıllarca kötü postür pek etki etmeyebilir fakat on yıllar boyunca sürerse…

On yıllar boyunca, boynun öne doğru gelmesi ve kamburlaşma faset eklemlerinin yıpranmasına neden olur. Boyun omurunuzdaki bu küçük eklemler başınızın ağırlığının% 50-60’ını taşır ve bu eklemlerde aşınma ve yıpranmayı hızlandırır.

Kötü postür ile torakal omurgadaki bu eğrilik, omurların iç taraflarındaki basıncı arttırır. Zamanla, bu basınç kemiği zayıflatabilir ve mikro kırıklara neden olabilir (özellikle osteoporoz ile birleştiğinde).Aynı şey lumbal omurgada da olur. Yığılmış duruş disklerinizin arkasında daha fazla baskıya neden olur. Bu, disklerin daha çabuk aşındığı ve daha sonra dejenerasyona neden olabileceği anlamına gelir. Tüm bunlar, modern hayatın bir ürünü olarak maalesef ki yaşantımızın ortasında ve çoğu zaman bunları düzeltmek için çaba harcamıyoruz.

Tabiki kötü postür düzeltilebilir. Biraz zaman ve çaba göstererek postürünüzü değiştirebilir, omurlarınızı bu yükten kurtarabilir, modern hayatın etkilerini geri sarabilirsiniz.

Sağlıklı postür, daha iyi görünmenize, daha iyi hissetmenize, kaslarınız sağlıklı olmasına, eklemlerinize daha az yük binmesine ve sağlıklı bir omurgaya sahip olmanıza yardımcı olur. Omurga sağlığınızı uzun vadede korumanın en iyi yolu EGZERSİZ’dir…

Skolyoterapi Omurga sağlığı merkezi olarak alanında uzman fizyoterapist kadrosuyla sizlerin omurga sağlığını korumak için 3 boyutlu omurga egzersiz uygulamaları yapıyoruz. Omurga problemlerine sağlıklı bir egzersiz yapmak istiyorsanız ve postüral problemleriniz varsa sizleri de merkezimize bekliyoruz.

Enter your keyword