PİLATES STÜDYOLARI SKOLYOZ ANKARA ÇANKAYA

PİLATES STÜDYOLARI SKOLYOZ ANKARA ÇANKAYA

PİLATES STÜDYOLARI SKOLYOZ ANKARA ÇANKAYA

 

Bir omurga eğriliğinin ‘skolyoz’ olması, omurganızın bir kısmının yanlara doğru en az 10 derecelik (cobb açısına göre) eğri olması Skolyoz anlamına gelir. Bazı durumlarda, yanal eğri çok belirgin olabilir ve destek veya cerrahi gibi tedaviler bir skolyoterapist tarafından önerilebilir. Bununla birlikte, birçok insan için, bir skolyoz olması, ciddi ağrı veya sağlık sorunlarına neden olmaz ve kemik büyüme plaklarının büyümeyi bıraktıktan sonra daha da eğriliğin artması pek mümkün olmayabilir.

 

Pilates egzersizleri skolyoza nasıl yardımcı olabilir?

Ankara Çankaya’da bulunan skolyoz için pilates stüdyolarımızda pilates egzersizleri ile omurganızdaki eğriyi tersine çeviremezsiniz, ancak 3 boyutlu olarak modifiye ederseniz hedefli bir program omurganızın dar alanlarını nasıl serbest bırakacağınızı, hizalama farkındalığınızı geliştirmeyi ve omurganızı destekleyen ve kontrol eden iç kasları güçlendirmeyi öğrenebilirsiniz. Ankara Çankaya’da bulunan skolyoz için pilates stüdyolarımızda başlamak için en iyi yer, pelvik tabanınızı ve derin karın kaslarınızı nasıl sıkılacağınızı öğrenmektir. Aslında, bu herkes için aynı (skolyoz veya değil) ve işte bunun nasıl yapılacağını öğrenmek önemlidir. Skolyoz hastalarında değişiklikler genelde 3 boyutlu olur amaç bu üç boyutlu etkiyi 3 boyutlu düzeltmektir.

 

Ankara Çankaya’da bulunan skolyoz için pilates stüdyolarımızdaki uygulanan programda, eğrilik cobb açısına göre 45 derecenin altındaysa, daha önce belirtildiği gibi, skolyoterapistler sizleri detaylı bir şekilde değerlendirdikten sonra skolyoterapist tarafından tasarlanan iyi yapılandırılmış bir 3 boyutlu egzersiz programı, herhangi bir zayıflık ve kas dengesizliği ile birlikte, omurganın eğrisini ele almaya yardımcı olabilir. Bu gibi durumlarda, fizyoterapist gibi yüksek vasıflı bir sağlık uzmanına, özellikle eğri için özel olarak tasarlanmış skolyozlu hastalar için klinik pilates egzersizlerinin ve eğriden kaynaklanan dengesizliklerin reçete edilmesinde yardımcı olmak için önemlidir. Ne yazıkki direk pilates egzersizleri skolyoza uygulandığı zaman kontraendike olabilir. Daha fazla fayda sağlamak için fizyoterapistler tarafından ayrıntılı değerlendirilmeli ve egzersizler skolyoza özgü olmalıdır. 3 boyutlu skolyoz egzerleri ile klinik pilats egzersizleri birleştiği zaman mükemmel bir egzersiz reçetesi oluşturulmuş olur. Detaylı bilgiyi almak ve radyasyonsuz skoyloz tabiki için merkezimize başvurabilirsiniz.

 

Enter your keyword