SKOLYOZ İÇİN FİZİK TEDAVİ NASIL YAPILIR?

SKOLYOZ İÇİN FİZİK TEDAVİ NASIL YAPILIR?

 

Skolyoz Türkiye’de yaklaşık 2 ila 3 milyon insanın etkilendiği bir omurga deformitesidir. İnsan omurgası arkadan bakıldığında düz bir çizgi gibi olmalı ve yandan bakıldığında ise “S” harfini andırmalıdır. Ancak skolyozlu kişide, arkadan bakıldığında düz olması gereken omurga kaymıştır.

 

Peki skolyoz için fizik tedavi nasıl yapılır?

SKOLYOTERAPİSTLER olarak skolyozdan etkilenen kişilere ve ailelerine her türlü desteği sağlayarak bu konuda ihtiyaç duydukları egzersiz programlarını hazırlayıp uyguluyoruz. Bu sayede yapmış olduğunuz 3 boyutlu skolyoz egzersizleriyle bilinçli şekilde egzersiz yapmış olacaksınız. 3 boyutlu skolyoz egzersizleri öncesinde Fizyoterapistlerimiz tarafından vücut analiziniz, kas-iskelet sisteminiz ve eklemleriniz ayrıntılı bir şekilde değerlendirilir. 3 boyutlu skolyoz egzersizleri ile kişiye özel tedavi programı uygulanır.

Skolyoz için fizik tedavi nasıl yapılır diye aratıldığında önünüze birçok cevap çıkacaktır. Ancak bu tarz önemli ve ayrıntılı bir konuda alacağınız tedavi mutlaka alanında uzman ve iyi eğitim almış fizyoterapistler tarafından uygulanmalıdır. Yapacağınız egzersizin, fiziksel aktivitelerinin amaçlarına daha kısa sürede, kaliteli sonuca ulaşmak ve devamlılığın sağlaması için uzman skolyoterapistlerimiz tarafından sizlere özel program hazırlamakta ve uygulamaktayız.

 

Sunduğumuz bu hizmetler yurtdışı kaynaklı olması sebebiyle ülkemizde eğitim ve tedavi maliyetleri hayli yüksek olmaktadır. Skolyoterapi Skolyoz Okulu olarak daha çok kişinin bu hizmetlerden yaralanabilmesi adına kendi eğitim ve tedavi yaklaşımlarımızı daha düşük maliyetlerde sunarken kalitemizden ödün vermiyoruz ve ülkemizde bu alanda yapılan eğitim içeriği bize ait olan ilk eğitim programı sunduğumuz için mutluluk duyuyoruz. Sizlerle tanışmaktan ve tanışacak olmaktan büyük heyecan duyuyor ve yaşam kalitenizi profesyonel bir destekle artırmak için sizleri Skolyoterapi Skolyoz Okulu ailemize katılmanız için bekliyoruz

Enter your keyword