Skolyoz Tedavisi Var mı?

Skolyoz Ağrı Yapar mı?

 

Skolyoz omurgada ve omuzlarda eğrilik olmasına ve vücudun normal iskelet yapısının bozulmasına neden olmaktadır. Bu nedenle de skolyoz hastaları normal günlük aktiviteleri yaparken zorluk çekebilmektedir. Ayrıca oturuş bozuklukları ve dik duramama gibi nedenlere de yol açtığı için skolyoz hastaları sırt ve omuz ağrısı hissetmektedir.

 

Özellikle omurgada yaşanan eğrilik ile beraber kaburga yapısında da bozulmalar görünmektedir. Bu nedenle de kaburgaların ciğerlere ve göğse baskısı ile birlikte göğüs bölgesinde de ağrılar olabilmektedir. Skolyoz hastalarını zorlayan bir diğer nedende kalça ve omuz arasında asimetrik bir görüntü oluşmasından dolayı yürüyüşlerde zorluk çekmektir. Genel olarak hastaların şikayet ettiği konular arasında yürüyüş sırasında ağrı çekme gibi durumlar gelmektedir.

 

Ankara Skolyoz Fizyoterapi İle Geçer mi?

 

Erken aşamada tespit edilen omurga eğriliği olan hastalarda öncelikli tedavi için fizik tedavi önerilmektedir. Ankara skolyoz tedavi merkezi olarak skolyoz eğitimi almış fizyoterapistler eşliğinde uygun tedavi yöntemleri kullanmaktayız. Doktor önerisi ile başlayan tedavi sürecinde uluslararası kuruluşlarca benimsenmiş egzersizler uygulamaktayız.

 

Erken aşamada tespit edilen skolyoz hastalığında fizik tedavi ile önemli sonuçlar alınabilmektedir. Bu aşamada uygulanan tedavinin skolyoz hastalığı için uygun cihazlar ve yöntemler ile yapılması gerekmektedir. Ayrıca fizik tedavi süreci ile skolyozun neden olduğu ağrılarda da ciddi azalmalar görünebilmektedir.

 

Ankara Skolyoz Manuel Terapi İle Ağrı Geçer mi?

 

Skolyoz hastaları ve bu süreçte aileleri en çok zorlayan konuların başında skolyozun neden olduğu ağrılar gelmektedir. Bu anlamda Ankara skolyoz tedavi merkezi olarak uzmanlarımız tarafından uygulanan terapi seansları ile ağrıların azalmasına katkı sağlamaktayız. Skolyoz tedavisi için kullanılan fizik tedavi ve egzersizler sayesinde vücudun güçlenmesi sağlanmaktadır. Bu sayede de hastalığın neden olduğu ağrılar ciddi oranda azalmaktadır.

 

Uluslararası skolyoz araştırma merkezi skolyoz hastalığı için 3 farklı skolyoz tedavisi önermektedir. Bu tedaviler gözlem, korse tedavisi ve cerrahi müdahale olarak belirtilmektedir. Skolyoz tedavi süreci içerisinde erken aşamada tespit edilen hastalıklarda fizik tedavi ve spor uygulamaları ise tedavi sürecinin hızlanması için önerilmektedir.

 

Skolyoz tedavisinde korse uygulaması sırasında fizik tedavi ve rehabilitasyon süreci ile desteklenecek süreçte ciddi iyileşme kat edilmektedir. Fizik tedavi için öncelikle skolyoz eğitimi almış uzmanlar tarafından hastayı zorlamayacak omurgaya baskı yapmayacak yöntemler seçilmelidir. Skolyoz tedavisi sırasında hekimlerin önerileri kesinlikle dikkate alınarak uzman desteği ile sürecin ilerletilmesi gerekmektedir.

Enter your keyword