SKOLYOZ TEDAVİSİ’nin Nabzı Ankara’da Atacak

SKOLYOZ TEDAVİSİ’nin Nabzı Ankara’da Atacak

SKOLYOZ TEDAVİSİ’nin Nabzı ANKARA’da Atacak

“Her skolyozlu bireye Egzersiz” anlayışıyla 2017 yılında yola çıkan skolyoz alanında eğitim içeriği kendilerine özgü olarak geliştirilen SKOLYOTERAPİ Skolyoz Okulu ve omurga sağlığı merkezi artık ‘Başkent’ Ankaralılara sağlıklı yaşam için katkı sunmaya başlayacak.

SKOLYOTERAPİ, Üç Boyutlu Egzersizle Birlikte Farklı Fizyoterapi Yaklaşımlarını Kullanarak Skolyoza Bütüncül Bir Terapi Programıdır. PT. MT. Fzt. Y. Emre UÇAR ve PT. MT. Fzt. Tuğçe TAŞKAYA birlikte oluşturulan Klinik Pilates Akademi ile 2017 yılından itibaren Fizyoterapistlere egzersiz eğitimlerinden sonra omurga sağlığı alanında ülkemizdeki Hem fizyoterapistler için Hem de skolyozlu bireyler ve aileleri için bir eğitim ve tedavi programı oluşturmuştur.

SKOLYOZLU BİREYLER İÇİN 3 BOYUTLU EGZERSİZ TEDAVİSİ

Skolyoterapi, Skolyoz terapisi için geliştirmiş, Skolyoza özgü Bütüncül Bir Terapi Programı ve eğitim konseptidir. Skolyoz (cobb) açısının azaltılmasına veya uzun vadede ortadan kaldırılmasına yönelik geliştirilmiştir. Omurga Düzeltme, Nefes Teknikleri, Kontrol, Konsantrasyon ve Stabilizasyon Teknikleri, Omurga Uzatma ve Kasları Güçlendirme ve özel rehabilitasyon teknikleri prensiplerine dayanmaktadır.  Kas-iskelet sistemindeki Skolyoza özgü meydana gelen değişiklikler sonucunda oluşan postüral problemleri omurga düzeltme teknikleriyle nötral pozisyonuna gelmesi hedeflenir.

Skolyoterapi Skolyoz Okulu ‘Her skolyoza Egzersiz’ sloganıyla yola çıkarak 2007 yılından bu güne  skolyoz okulu konseptiyle hizmet sunmaya devam ediyor. SKOLYOTERAPİ olarak Avrupa birliği fiziksel aktivite rehberinde bulunan sosyal içerme, fırsat eşitliği ve fiziksel aktivitenin yaygınlaştrılması ve bilincinin artırılmasını misyon edinmiştir. Bunun için profesyonel bir çatı altında SKOLYOTERAPİST, İDARİ ve DESTEK kadrolarımızı bir araya getirdik.

Skolyozlu bir birey olarak yapmayı planladığınız yada yapmış olduğunuz egzersizin türü, süresi, etkinliği, sizin vücut yapınıza, mesleğinize ve mekanın fiziksel özelliklerine göre farklılık gösterir. Yapacağınız egzersizin, fiziksel aktivitelerinin amaçlarına daha kısa sürede, kaliteli sonuca ulaşmak ve devamlılığın sağlaması için uzman skolyoterapistlerimiz tarafından hazırlanmalı ve uygulanmalıdır. Bu sayede yapmış olduğunuz fiziksel aktivitelerle bilinçli şekilde egzersiz yapmış olmaktasınız. Fiziksel aktivite öncesinde skolyoterapistlerimiz tarafından vücut analiziniz, kas ve iskelet yapınız, eklemleriniz ayrıntılı değerlendirme yapıldığından, fiziksel aktivitenizi sağlıklı sürdürebilmenize imkan sağlamaktadır. Her yaştan her bir bireye özellikle de skolyozu bulunan kişilere fiziksel aktivite, egzersiz imkanı ve sağlıklı yaşam sağlamaktadır.

SKOLYOTERAPİ eğitimleriyle SKOLYOTERAPİSTLER yetişiyor.

2017 yılından itibaren Türkiye’de fizyoterapistlerin yetişmesi için çeşitli omurga sağlığı üzerine eğitimler, seminerler ve sempozyumlarla omurga sağlığı üzerinde fizyoterapinin katkı sağlamasında yardımcı olarak 300 den fazla eğitim ile 3000 binden fazla fizyoterapiste kursiyer olarak eğitim verilmiştir.

Skolyoterapi 3 boyutlu skolyoz egzersizleri eğitimi ile de Türkiye’de bulunan Fizyoterapistlerin skolyoz alanında uluslararası standartlara ulaşması için  içeriği Türk fizyoterapistleri oluşturmuş olduğu Türkiyenin ilk ve Tek skolyoz okulu’dur.

Skolyoterapi olarak tüm dünyada skolyoz alanında yapılan en ufak bir çalışmayı dahi destekliyor, bizden önceki tüm skolyoz okullarının presiplerine uyuyor ve aynı zamanda tekniklerini kabul ediyoruz.

Kendi skolyoterapi 3 boyutlu skolyoz eğitimizde de tüm dünyadaki skolyoz okullarının tekniklerinde bahsediyoruz.

Skolyoterapi 3 Boyutlu skolyoz Egzersizlerinde amaç fizyoterapistlerin skolyoz alanında daha fazla bilgi ile tüm türkiyedeki  her bir skolyozlu bireyin 3 boyutlu skolyoz tedavisini almasına sağlamaktır.

Enter your keyword