SKOLYOZDA FİZYOTERAPİ VE SKOLYOZ TEDAVİSİ ANKARA

SKOLYOZDA FİZYOTERAPİ VE SKOLYOZ TEDAVİSİ ANKARA

 

Ankara’da bulunan skolyozlu omurgada fizyoterapi ve skolyoz tedavisi merkezimizi ziyaret eden hastalara geniş bir tedavi yelpazesi sunan deneyimli bir skolyoztik omurgada uzman fizyoterapist grubuyuz. Fizyoterapistlerimiz mevcut kapasitenizi, yaşam biçiminizi, spor faaliyetlerinizi ve bundan sonra hayatınızı nasıl yaşamak istediğinizi dikkate alan kapsamlı bir değerlendirme ve tedavi programı sunar. İlk tedavi seansında fizyoterapist skolyotik omurgada etkilenen bölgeleri omurgayı eğrilikleri ayrıntılı olarak açıklar ve bunu egzersizleri yaparken nelere iyi ve nelere fayda sağlayacağını söylemek için fizik muayene izler.

 

Ankara’da bulunan skolyozlu omurgada fizyoterapi ve skolyoz tedavisi merkezimizde en uygun tedavi tartışılacak ve ilk randevunuzda verilecektir. Omurgadaki eğrilikleri düzeltmek için tahmini iyileşme süresi ve kendi kendine yönetim konusunda size bilgi verilecektir. Bizim Ankara’da bulunan skolyozlu omurgada fizyoterapi ve skolyoz tedavisi merkezimizde fizyoterapist skolyozu olan hastalarımız için omurgadaki eğriliği cobb açısını azaltmak için veya skolyozu olan çocuklarınız için ilerlemeyi durdurmak için detaylı değerlendirme yapılır. Radyasyonsuz skolyoz takibi sağlamak için ayrıntılı olarak değerlendirme yapılır. 3 boyutlu skolyoz tedavisi için gerekli tüm verileri almış oluruz, vücudun kendi doğal iyileşme süreçlerini ilaç kullanmadan düzeltmeyi ve teşvik etmeyi amaçlar. Ankara’da bulunan skolyozlu omurgada fizyoterapi ve skolyoz tedavisi merkezimizde her skolyoz hastası için özel olarak değerlendirme yapılır ve tedavi programı tamamen kişiye özeldir.

 

Skolyoz hastaları için durumun nasıl yönetileceğine ilişkin eğitim ve tavsiyeler, başarılı tedavi için esastır. 3 boyutlu egzersizler, hastaların bir skolyozun etkilerinin nedeniyle bozulabilecek fiziksel yeteneklerini korumalarına iyileştirmelerine veya geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlar. skolyoterapi çözümlerinde rehabilitasyon ve yetişkin skolyozlarda kendi kendine  nasıl koruyacağı yardım önerisinde olunurken, skolyozu olan çocuklarda aile eğitimi ve korumak için neler yapabileceği

tavsiyelerde bulunurken gerek ev hayatını gerekse okul hayatında bazı basit değişikliklerle skolyozu korumayı öğretiyoruz.

Ankara’da bulunan skolyozlu omurgada fizyoterapi ve skolyoz tedavisi merkezimizdeki Fizyoterapi amacı:

-skolyoz da ağrı varsa ağrıyı kontrol ederek veya azaltarak doku iyileşmesini teşvik edilir.

-skolyozda etkilenen kas, eklem ve sinir sistemlerini bütünleştirerek hastanın normal hareket aralığını eski haline getirilir.

-ergenlik dönemindeki skolyozlu çocuklarda skolyozun eğriliğinin artmasını engellemek ve büyüme plakları kapanmadan düzeltmeye çalışmak.

-yetişkin skolyozda skolyotik omurgadaki biyomekanik değişiklerin ortadan kalkmasını sağlamak ve eğriliğin artmasını engellemek.

Enter your keyword